Adsense, Google’ın reklam servisi, websiteleri, uygulamalar, youtube vs. gibi internetin neredeyse tek geçim kaynağı bu. Fakat her siteye adsense kabul edilmeyebiliyor. Peki adsense başvurunuzun kabul edilmesi için kriterler nelerdir? Neler yapmanız gerekir?

Alexa Değeri

Sitenizde reklam gösterimi yapmanız için en önemli şart sanırım bu. Bu olmadığı sürece ne yaparsanız yapın, büyük ihtimalle sitenizde reklam göstermeniz imkansıza yakın. Peki Alexa değerinin artması için ne yapılabilir? Bunun için çeşitli nedenler var fakat en mühimmi; özgün makale hazırlamak. Bunu yaptığınız zaman, giderek orada ilerlemeniz daha kolaylaşıyor. Mesela ben bu siteyi açtığımda çok gerilerde idi. Fakat zamanla Alexa değerlerinde değişimler meydana geldi. E kolay değil tabi, sayfalarca yazı yazdık. Bazen copy & paste yapsak da ekseriya özgün şeyler ortaya koymaya çalıştık. Şuracıktan bizim fakirin değerlerine ulaşabilirsiniz. 🙂

Seo

İnternette bolca gördüğünüz Kısaltma. Senin Emicenin o… diye espiriler falan da dönen mevzu. Bunun ne ile değişeceğiyle ilgili bu sitede efsane bir yazı var. Bunu başka yerde bulmanız imkansıza yakın. Adamlar o kadar mükemmel özetlemişler ki, şaşarsınız. İşte o yazı çok ama çok çok mühim. Orda burda Seomaster’ım, şöyleyim böyleyim diyenlere aldanmayın. Bu yazıdaki maddeleri güzelce okuyup, kendiniz yapmaya çalışın. Zamanla SEO odaklı düşünür hale geleceksiniz zaten. İşte o da para kazanmanız için en önemli etken.

Zamanla buraya daha farklı maddeleri eklemeye çalışacağım. Tabi vakit bulabilirsem 🙂