Google Seo ile alakalı Google’ın 200 Sıralaması Faktörü diye uzunca bir makale vardı. Bunu Google Translate ile Türkçe’ye çevirip okunmasına sebep olmak istedim. Aslında Türkçesi pek de iyi olmadı ama çok önemli faktörler içinde olduğundan bence mutlaka okunmalı. İngilizce biliyorsanız orjinalini okusanız daha iyi olur. Yazının orjinaline şuradan ulaşabilirsiniz.

 

Muhtemelen zaten Google’ın algoritmasında yaklaşık 200 sıralama faktörü kullandığını biliyorsunuzdur …

Fakat onlar ne cehennemdeler?

Bugün bir tedavi için bekliyorsunuz, çünkü tam bir liste hazırladım.

Bazıları kanıtlanmış.

Bazıları tartışmalı.

Diğerleri SEO nerd spekülasyonudur.

Ama hepsi burada .

Bonus: Burada listelenen en önemli 10 Google sıralama faktörüne nasıl gireceğinizi gösterecek ücretsiz bir kontrol listesini indirin .

Etki Faktörleri

 

1. Alan Adı Yaşı: Bu videoda , Matt Cutts şunları belirtmektedir:

“Bir yaşına karşı altı aylık bir alan adı arasındaki fark gerçekten o kadar da büyük değil.”

Başka bir deyişle, onlar yapmak alanı yaşı kullanırız … ama çok da önemli değil.

2. Anahtar Kelime Üst Düzey Alanda Görüntülenir: Eskiden aldığı desteği vermez, ancak anahtar kelimenizi alan adında bulunması yine de alaka düzeyi sinyali gibi davranır. Sonuçta, yine de bir alan adında görünen anahtar kelimeleri cesur buluyorlardı.

3. Anahtar Kelime, Alanın İlk Kelimesi Olarak: Hedeflenen anahtar kelimeyle başlayan bir alanın, alanlarında anahtar kelimesi olmayan veya alan adının ortasında veya sonunda anahtar kelimeye sahip olduğu siteler üzerinde bir kenar vardır.

4. Alan adı kayıt süresi: Bir Google patenti :

“Değerli (meşru) alan adları genellikle birkaç yıl öncesinden ödenirken, kapı (meşru olmayan) alanlar nadiren bir yıldan fazla kullanılmaktadır. Dolayısıyla, bir alanın gelecekte sona ereceği tarih, bir alanın meşruluğunu öngörmede bir faktör olarak kullanılabilir “.

5. Alt Alan Adı Anahtar Kelime: Moz 2011 paneli, alt alana giren bir anahtar kelimenin sıralamaları artırabileceğini kabul etti:

6. Alan Adı Geçmişi: Sahte mülkiyet (whois aracılığıyla) olan veya birkaç sayı düşmüş bir site, Google’a sitenin geçmişini “sıfırlamasını” ve alana işaret eden bağlantıları reddetmesini söyleyebilir.

7. Tam Eşleşme Etki Alanı: EMD’ler kaliteli bir site olsalar bile size bir avantaj sağlayabilir. Ancak, EMD düşük kaliteli bir site olursa, EMD güncellemesine karşı savunmasızdır :

 

8. Kamu ve Özel Kimler Özel Kimler Bilgisi “gizlenecek bir şey” işaretidir. Matt Cutts , Pubcon 2006’da belirtildiği gibi aktarıldı:

“… Onların üzerindeki whois’leri kontrol ettiğimde hepsinin üzerinde” whois gizlilik koruma hizmeti “vardı. Bu nispeten alışılmadık bir şey. … whois gizliliğinin açık olması otomatik olarak kötü değil, ancak bu faktörlerin birçoğunu bir araya getirdiğinde, sıklıkla tek bir siteye sahip olana oranla çok farklı bir webmaster türü hakkında konuşuyorsun. “

9. Cezalı WhoIs Sahibi:  Google belirli bir kişiyi bir spamcı olarak tanımlarsa o kişinin sahip olduğu diğer siteleri inceleyeceğini mantıklı kılar.

10. Ülke TLD uzantısı:  Bir Ülke Koduna Sahip En Üst Düzey Etki Alanı (.cn, .pt, .ca), o ülkenin site sıralamasına yardımcı olur … ancak sitenin küresel derecede rütbeli olma becerisini sınırlar.

Sayfa Seviyesi Faktörleri

 

11. Başlık Etiketindeki Anahtar Kelime: Başlık etiketi (sayfanın içeriği dışında) bir web sayfasının ikinci en önemli parçasıdır ve bu nedenle güçlü bir sayfa SEO sinyali gönderir.

12. Başlık Etiketi Anahtar Kelime ile Başlar : Moz verisine göre , bir anahtar kelimeyle başlayan başlık etiketleri , anahtar kelimenin etiketinin sonuna doğru başlık etiketlerinden daha iyi performans gösterdiği eğilimindedir :

 

13. Açıklama Etiketindeki Anahtar Kelime: Başka bir alaka düzeyi sinyali. Şu anda özellikle önemli değil, fakat yine de bir fark yaratıyor.

14. Anahtar Kelime H1’de Görünüyor Etiket: H1 etiketleri, bu korelasyon çalışmasının sonuçlarına göre Google’a başka bir alaka sinyali gönderen bir “ikinci başlık etiketi” dir :

 

15. Belgede Anahtar Kelime Sık Kullanılan Deyimdir: Bir anahtar kelimenin diğerlerinden daha fazla görünmesi alaka düzeyi sinyali gibi davranır.

16. İçerik Uzunluğu:  Daha fazla kelime içeren içerik daha geniş bir alanı kapsayabilir ve muhtemelen daha kısa yüzeysel makaleler için tercih edilir. SERPIQ, içerik uzunluğunun SERP pozisyonuyla ilişkili olduğunu bulmuştur :

17. Anahtar Kelime Yoğunluğu: Bir zamanlar olduğu kadar önemli olmamasına rağmen, anahtar kelime yoğunluğu Google’ın bir web sayfasının konusunu belirlemek için kullandığı bir şeydir. Ama denizi uçurmak sana zarar verebilir.

18. Latent Semantic Indexing İçeriğinde Anahtar Kelimeler (LSI): LSI anahtar kelimeleri, arama motorlarının birden fazla anlama sahip kelimeleri anlamalarına yardımcı olur (Apple’a bilgisayar şirketi vs meyve). Muhtemelen LSI varlığı / yokluğu da içerik kalitesi sinyali olarak işlev görür.

19. Başlık ve Tanımdaki LSI Anahtar Kelimeler: Web sayfası içeriğinde olduğu gibi, sayfa meta etiketindeki LSI anahtar kelimeleri muhtemelen Google’ın eş anlamlılar arasında ayırt etmesine yardımcı olur. Ayrıca bir alaka mesajı olarak da hareket edebilir.

20. HTML ile Sayfa Yükleme Hızı: Hem Google hem de Bing , sayfa yükleme hızını bir sıralama faktörü olarak kullanıyor. Arama motoru örümcekleri, bir sayfanın koduna ve dosya boyutuna dayalı olarak site hızınızı oldukça doğru bir şekilde tahmin edebilir.

21. İçeriği Çoğalt: Aynı sitedeki aynı içeriği (biraz değiştirilmiş olsa bile) bir sitenin arama motoru görünürlüğünü olumsuz bir şekilde etkileyebilir.

22. Nispi = Kanonik: Ne zaman doğru kullanıldığında , bu etiketin kullanılması sayfaları yinelenen içerik dikkate engellemeyi olabilir.

23. Sayfa Yükleme Hızı ile Chrome : Google, sunucunun hızı, CDN kullanımı ve HTML ile ilgili olmayan diğer site hız sinyallerinin dikkate alındığı bir sayfanın yükleme süresinde daha iyi bir işlem yapmak için Chrome kullanıcı verilerini de kullanabilir.

24. Görüntü Optimizasyonu: Sayfalardaki görüntüler, arama motorlarına, dosya adı, alt metin, başlık, açıklama ve başlık yoluyla önemli alaka sinyallerini gönderir.

25. İçerik Güncellemelerinin Yenilenmesi : Google Caffeine güncellemesi, özellikle de zamana duyarlı aramalar için yakın zamanda güncellenen içeriği desteklemektedir. Bu faktörün önemini vurgulayan Google, bir sayfanın belirli sayfalara yönelik son güncelleme tarihini gösteriyor:

 

26. İçerik Güncellemelerinin Büyüklüğü : Düzenlemelerin ve değişikliklerin önemi de bir tazelik faktörüdür. Tüm bölümleri ekleme veya kaldırma, birkaç sözcük sırayla geçiş yapmaktan daha önemli bir güncelleştirmedir.

27. Geçmiş Güncellemeler Sayfa Güncellemeleri: Sayfa zaman içinde güncellendi ? Günlük, haftalık, her 5 yılda bir mi? Sayfa güncellemelerinin sıklığı tazeliği de rol oynar.

28. Kelime Önemi : Bir sayfanın içeriğinin ilk 100 kelimesinde bir anahtar kelimenin görünmesi önemli bir alaka düzeyi sinyali gibi görünüyor.

29. H2, H3’te Anahtar Kelimeler: Anahtar kelimenizi, H2 veya H3 formatında bir alt başlık olarak görünmek başka zayıf bir alaka düzeyi sinyali olabilir. Moz’un paneli şunları kabul ediyor:

 

30. Anahtar Kelime Sırası: Bir sayfanın içeriğindeki bir arama motorunun anahtar kelimesinin tam eşleşmesi, genellikle aynı anahtar kelime öbeğinden farklı bir sıralamada daha iyi sıralanır. Örneğin: “kedi tıraşı teknikleri” için bir arama düşünün. “Kedi tıraş teknikleri” ifadesi için optimize edilmiş bir sayfa, “kedi tıraş etme teknikleri” için optimize edilmiş bir sayfadan daha iyi sıralamalı. Bu yüzden iyi bir örnektir anahtar kelime araştırma gerçekten olduğunu gerçekten önemli.

31. Giden Bağlantı Kalitesi : Pek çok SEO, otorite sitelerine bağlanmanın Google’a güven sinyalleri gönderilmesine yardımcı olduğunu düşünüyor.

32. Giden Bağlantı Teması: Moz’a göre , arama motorları alakalılık sinyali olarak bağladığınız sayfaların içeriğini kullanabilir. Örneğin, filmlerle ilgili sayfalara bağlanan otomobillerle ilgili bir sayfanız varsa, bu, sayfanızın otomobil yerine Otomobil Filmi ile ilgili olduğunu Google’a söyleyebilir.

33. Dilbilgisi ve Yazım Denetimi: Cutts’in 2011 yılında önemli olup olmadığı konusunda karışık mesajlar vermesine rağmen, uygun dilbilgisi ve yazım denetimi kaliteli bir işarettir.

34. Sunulan İçerik: Sayfadaki içerik orijinal mi? İndekslenmiş bir sayfadan silinip kopyalanırsa orijinalin yanı sıra sıralamayacak veya Ek Endeksinde son bulacaktır .

35. Yararlı Ek İçerik: Şu anda yayınlanan Google Rater Yönergeleri Dokümanı’na göre yararlı tamamlayıcı içerikler, bir sayfanın kalitesinin bir göstergesidir (ve dolayısıyla Google sıralamasıdır). Örnekler arasında para birimi dönüştürücüleri, kredi faiz hesaplayıcıları ve etkileşimli tarifler bulunur.

36. Giden Bağlantıların Sayısı: Çok fazla boş alan OBL’leri, PageRank’i “sızdırabilir” ve bu da sayfanın sıralamalarını bozabilir.

37. Multimedya: Resimler, videolar ve diğer multimedya öğeleri içerik kalitesi sinyali gibi davranabilir.

38. Sayfaya İşaret Eden İç Bağlantı Sayısı:  Bir sayfaya yapılan iç bağlantı sayısı, sitedeki diğer sayfalara göre önemini belirtir.

39. Sayfaya İşaret Eden Dahili Bağlantıların Kalitesi: Etki alanındaki yetkili sayfalardan gelen iç bağlantılar, PR’si bulunmayan ya da düşük olan sayfalardan daha güçlü bir etkiye sahiptir.

Kırık Linkler: Bir sayfada çok fazla kırık bağlantıya sahip olmak, ihmal edilen veya terk edilmiş bir sitenin işareti olabilir. Google Rater Yönergeleri Dokümanı, bir ana sayfanın kalitesini değerlendirmek için bozuk bağlantılar kullanıyor.

 

41. Okuma Seviyesi: Google’ın web sayfalarının okuma düzeyini tahmin ettiğinden kuşku yoktur. Aslında, Google size okuma seviye istatistikleri veriyordu:

 

Ancak bu bilgilerle yaptıkları tartışmaya açık. Bazıları, temel okuma düzeyinin daha iyi sıralama yapmanıza yardımcı olacağını söylüyor çünkü kitlelere hitap edecektir. Ancak diğerleri, temel bir okuma düzeyini Ezine Makaleleri gibi içerik fabrikaları ile ilişkilendirir.

42. Bağlı Kuruluş Bağlantıları : Bağlı kuruluş bağlantıları muhtemelen sıralamalarınıza zarar vermez. Ancak, çok fazla kullanıcınız varsa, Google’ın algoritması “ince bağlı bir site” olmadığınızdan emin olmak için diğer kalite sinyallerine daha yakından ilgi gösterebilir.

43. HTML hataları / W3C doğrulaması : Birçok HTML hatası veya özensiz kodlama, kalitesiz bir sitenin işareti olabilir. Tartışmalı olsa da, SEO’dakilerin çoğu WC3 doğrulamasının zayıf bir kalite sinyali olduğunu düşünüyor.

44. Sayfa Sahibinin Etki Alanı Yetkisi : Her şey eşit olduğunda, yetkili bir alandaki bir sayfa, daha az otoriteye sahip bir alandaki bir sayfadan daha üst sıraya yerleşir.

45. Sayfa PageRank: Mükemmel bir şekilde ilişkili değildir. Fakat genel olarak daha yüksek PR sayfaları, düşük PR sayfalarından daha iyi sıralamaya meyillidir.

46. ​​URL Uzunluğu: Arama Motoru Günlüğü , aşırı uzun URL’lerin arama görünürlüğünü incitebilir.

47. URL Yolu : Ana sayfaya daha yakın bir sayfa hafif bir otorite artırımı sağlayabilir.

48. İnsan Editörleri : Doğrulanmasa da, Google, insan editörlerinin SERP’leri etkilemesine izin veren bir sistem için bir patent hazırladı.

49. Sayfa Kategorisi: Sayfanın bulunduğu kategori alaka düzeyi sinyalidir. Alakalı bir kategorinin parçası olan bir sayfa, alakasız veya daha az ilgili bir kategori altında açılan bir sayfayla karşılaştırıldığında alakalı bir artış sağlamalıdır.

50. WordPress Etiketler:  Etiketler, WordPress’e özgü alaka sinyalidir. Göre Yoast.com :

“SEO’yu geliştirmenin tek yolu, içeriğin bir parçasını diğerine ve daha özel olarak ise bir grup diğeriyle ilişkilendirmektir”

51. URL’deki Anahtar Kelime : Bir başka önemli önemli ilâvet sinyali.

52. URL Dizesi: URL   dizesindeki kategoriler Google tarafından okunur ve bir sayfanın ne olduğu hakkında tematik bir işaret sağlayabilir:

 

53. Kaynaklar ve Kaynaklar: Araştırma kağıtları gibi referanslara ve kaynaklara atıfta bulunmak kalitenin bir işaretidir. Google Kalite Kuralları, gözden geçirenlerin belirli sayfalara bakarken kaynaklara dikkat etmesi gerektiğini belirtir: “Bu, uzmanlığın ve / veya yetkili kaynakların önemli olduğu bir konudur …”. Bununla birlikte, Google, harici bağlantıları bir sıralama sinyali olarak kullandıklarını reddetti .

54. Madde İşaretleri ve Numaralı Listeler: Madde işaretleri ve numaralı listeler , okuyucularınız için içeriğinizin dağılmasına yardımcı olur ve böylece onları daha kullanıcı dostu hale getirir. Google büyük olasılıkla bunları kabul eder ve mermi ve sayı içeren içeriği tercih edebilir.

55. Site Haritasındaki Sayfanın Önceliği: Bir sayfanın sitemap.xml dosyası aracılığıyla verilmesi öncelik sıralamayı etkileyebilir.

56. Çok Fazla Giden Bağlantı: Yukarıdaki kalite değerlendirici belgesinden direkt:

“Bazı sayfaların yolları, çok fazla bağlantıları var, sayfayı gizleyen ve Ana İçeri’den rahatsız edici”

57. Diğer Anahtar Kelimelerin Adedi Sıralaması: Sayfa birkaç başka anahtar kelime için sıralanırsa, Google’a kalitenin dahili bir işareti verebilir.

58. Sayfa Yaşı: Google taze içeriği tercih etse de, düzenli olarak güncellenen daha eski bir sayfa daha yeni bir sayfadan daha iyi performans gösterebilir.

59. Kullanıcı Dostu Düzeni: Google Kalite Kuralları Dokümanını tekrar tekrar belirtmek:

“En yüksek kaliteli sayfalardaki sayfa düzeni Ana İçeriği hemen görünür kılar”

60. Park Edilen Alanlar : Aralık 2011’de bir Google güncelleme, park edilmiş alanların arama görünürlüğünü azalttı.

61. Faydalı İçerik:   Backlinko okuyucu Jared Carrizales’in belirttiği gibi , Google “kalite” ve “yararlı” içerik arasında ayrım yapabilir .

Site Seviyesi Faktörleri

 

62. İçerik, Değer ve Benzersiz Tepkiler Sağlıyor : Google , masaya, özellikle de ince bağlı kuruluş sitelerine yeni veya yararlı bir şey getirmeyen siteler için ava çıktığını belirtti.

63. İletişim Sayfası: Sözü edilen Google Kalite Belgesi, “uygun miktarda iletişim bilgileri” olan siteleri tercih ettiklerini belirtmektedir. Temas bilgileriniz whois bilgilerinizle eşleşiyorsa, öngörülen bonus.

64. Alan Güveni / TrustRank: Site güveni – sitenizin güvenilirliği yüksek tohum sitelerinden kaç tane bağlantı uzaktayken ölçülmesi – çok önemli bir sıralama faktörüdür. TrustRank hakkında daha fazla bilgiyi burada bulabilirsiniz .

65. Site Mimarisi: İyi bir araya getirilmiş site mimarisi (özellikle silo yapısı), Google’ın içeriğinizi tematik olarak düzenlemesine yardımcı olur.

66. Site Güncellemeleri : Bir sitenin ne sıklıkla güncellendiği – ve özellikle siteye yeni içerik eklendiğinde – site genelinde bir tazelik faktörüdür.

67. Sayfa Sayısı: Bir sitenin sahip olduğu sayfa sayısı, yetkinin zayıf bir işaretidir. En azından büyük bir site, onu ince bağlı sitelerden ayırmaya yardımcı olur.

68. Sitemapın varlığı: Bir site haritası, arama motorlarının sayfalarınızı daha kolay ve daha kapsamlı olarak dizinlemesine yardımcı olur ve böylece görünürlük iyileşir.

69. Site Kullanım Süresi: Site bakımından veya sunucu sorunlarından kaynaklanan çok fazla kesinti, sıralamanızı zedeleyebilir (ve düzeltilmemiş olsa bile deindexing’e neden olabilir).

70. Sunucu Konumu : Sunucu konumu, sitenizin farklı coğrafi bölgelerde nerede yer aldığını etkileyebilir. Coğrafi bölgeye özel aramalar için özellikle önemlidir.

71. SSL Sertifikası : Google, SSL sertifikalarını endekslediklerini ve HTTPS’yi bir sıralama sinyali olarak kullandıklarını doğrulamıştır .

72. Hizmet Şartları ve Gizlilik Sayfaları: Bu iki sayfa, bir sitenin İnternet’in güvenilir bir üyesi olduğunu Google’a bildirmeye yardımcı olur.

73. Yerinde Meta Bilgilerinin çoğaltılması : Siteniz genelinde çoğaltılmış meta bilgileri sayfanızın tümünün görünürlüğünü düşürebilir.

74. Breadcrumb Gezinme:  Bu, kullanıcıların (ve arama motorlarının) bir sitede nerede olduklarını bilmelerine yardımcı olan, kullanıcı dostu bir site mimarisi tarzıdır:

 

Hem SearchEngineJournal.com hem de Etik SEO Danışmanlığı , bu kurulumun bir sıralama faktörü olabileceğini iddia ediyor.

75. Mobil Cihazlar Optimize Edildi: Mobil cihazlardaki Google’ın  resmi tavrı , duyarlı bir site oluşturmaktır. Duyarlı sitelerin bir mobil cihazdan aramalarda önemli bir yer tutması muhtemeldir. Aslında artık mobil cihazlarda iyi görüntülenen sitelere ” Mobil uyumlu” etiketler ekliyorlar. Google ayrıca Mobil aramada mobil cihazlara uygun olmayan siteler için cezalandırmaya başladı

76. YouTube: Hiç şüphe yok ki YouTube videolarına SERP’lerde öncelikli muamele uygulanmaktadır (muhtemelen Google’ın sahibi olduğu için):

 

Aslında, Search Engine Land, YouTube.com trafiğinin Google Panda’dan sonra önemli ölçüde arttığını tespit etti .

VIDEO ÖĞRETICI

Gelişmiş YouTube SEO Sırları

77. Site Kullanılabilirliği: Kullanımı zorlaşan veya gezinmek zor olan bir site, sitedeki süreyi, görüntülenen sayfaları ve hemen çıkma oranını düşürerek sıralamaya zarar verebilir. Bu, büyük miktarlarda kullanıcı verilerinden toplanan bağımsız bir algoritma faktörü olabilir.

78. Google Analytics ve Google Web Yöneticisi Araçları’nı kullanma: Bazıları, sitenize bu iki programın yüklenmesinin sayfanızın dizine eklenmesini artırabileceğini düşünmektedir. Ayrıca, Google’a daha fazla veri vererek (örn., Backlink’lerinizden yönlendirme trafiği olsun veya olmasın, daha doğru doğru çıkma oranı), sıralamayı doğrudan etkileyebilirler .

79. Kullanıcı yorumları / Site itibar: Bir sitenin Yelp.com ve RipOffReport.com gibi inceleme sitelerinde algoritma için önemli bir rol oynadığı düşünülmektedir. Google bile yayınlanan bir nadiren samimi anahat bir gözlük sitesi geri almak için bir çaba müşterileri parçalamakla yakalandıktan sonra kullanıcı yorumlarına yaklaşımlarının.

Backlink Faktörleri

80. Alan Yaşını Bağlama: Yaşlanan alanlardan gelen geri bağlantılar yeni alanlardan daha güçlü olabilir.

81. Kök Etki Alanlarını Bağlama Sayısı: Yönlendiren etki alanı sayısı, Google’ın algoritmasında en önemli sıralama faktörlerinden biridir; bu grafikte Moz (alt eksen SERP pozisyondan) görebilirsiniz :

82. Ayrı C Sınıfı IP’lerden Bağlantıların Sayısı: Ayrı sınıf c IP adreslerinden gelen bağlantılar, size bağlanan sitelerin daha geniş bir alana işaret eder.

83. Sayfaları Bağlama Sayısı : Bazıları aynı alandaysa bile, toplam sayıda bağlantı sayfası – bir sıralama faktörüdür.

84. Alt Etiket (Resim Bağlantıları için) : Alt metin, resmin bir çapa metninin versiyonudur.

85. .edu veya .gov Alanlarından Bağlantılar : Matt Cutts , TLD’nin bir sitenin önemini etkilemediğini belirtmiştir. Ancak, bu, SEO’ları .gov ve .edu TLD’ler için algo’da özel bir yer olduğunu düşünmekten alıkoymuyor.

86. Bağlama Yetkisi Sayfa:  Yönlendiren sayfanın yetkisi (PageRank) son derece önemli bir sıralama faktörüdür.

87. Etki Alanını Bağlama Yetkisi : Yönlendiren alanın yetkisi, bir bağlantı öneminde bağımsız bir rol oynayabilir (yani, bir ana sayfayla PR3 olan bir sitenin PR2 sayfası bağlantısı, PR8 Yale.edu’ndan bir PR2 sayfası bağlantısından daha düşük olabilir).

88. Rakiplerden Bağlantılar: Aynı SERP’deki diğer sayfalardan gelen bağlantılar, o sayfanın belirli bir anahtar kelime için sıralaması için daha değerli olabilir.

89. Başvuru Sahibinin Sosyal Paylaşımları : Sayfa düzeyindeki sosyal paylaşımların miktarı, bağın değerini etkileyebilir.

90. Kötü Mahallelerden Bağlantılar: “Kötü mahalleler” den gelen bağlantılar ” sitenize zarar verebilir .

91. Konuk Mesajları : Konuk gönderim beyaz şapka SEO kampanyasının bir parçası olabilse de, misafir postalarından gelen bağlantılar – özellikle bir yazarın biyo alanında – aynı sayfada bağlamsal link kadar değerli olmayabilir.

92. Sayfanın Yerleştirdiği Ana Alana Bağlantılar : Bir yönlendiren sayfanın ana sayfasına yapılan bağlantılar, bir sitenin değerlendirilmesinde ve dolayısıyla bir bağlantı ağırlığının değerlendirilmesinde özel bir öneme sahip olabilir.

93. Nofollow Linkler:  SEO’nun en tartışmalı konularından biri. Google’ın resmi konusundaki sözleri şöyledir:

“Genel olarak onları takip etmiyoruz”

Bu da onların ileri sürmektedir … do en azından bazı durumlarda. Nofollow bağlantıların belirli bir yüzdesine sahip olmak doğal veya doğal olmayan bağlantı profilini de gösterebilir.

94. Bağlantı Türlerinin Çeşitliliği: Bağların doğal olmayan bir yüzdesine sahip olmak, tek bir kaynaktan gelir (örn. Forum profilleri, blog yorumları) web spaminin bir işareti olabilir. Öte yandan, çeşitli kaynaklardan bağlantılar doğal bir bağlantı profilinin bir işaretidir.

95. “Sponsorlu Bağlantılar” veya Bağlantıyı Çevreleyen Diğer Sözler: “Sponsorlar”, “Bağlantı Ortakları” ve “Sponsorlu Bağlantılar” gibi kelimeler bağlantıların değerini düşürebilir.

96. İçeriğe Bağlı Bağlantılar: Bir sayfanın içeriğine yerleştirilen bağlantılar, boş bir sayfada bulunan bağlantılardan daha güçlü olarak değerlendirilir veya sayfanın başka bir yerinde bulunur.

 

Bağlamsal bağlantılara iyi bir örnek, konukografik bilgilerden gelen geri dönüşlerdir .

97. Aşırı 301 Sayfaya Yönlendirme Yapıyor: Web direktör Yardım videosuna göre, 301 yönlendirmesinden gelen bağlantılar, bazılarını (hatta tümü) seyreltiyor .

98. Backlink Çapa Metni : Google’ın orijinal algoritmasının bu tanımında belirtildiği gibi:

“Birincisi, çapalar sık ​​sık web sayfalarının sayfalardan çok daha doğru açıklamalarını sağlar.”

Açıkçası, çapa metni öncekinden daha az önemlidir (muhtemelen bir web spam sinyali). Ancak yine de küçük dozlarda güçlü bir alaka sinyali gönderiyor.

99. Dahili Bağlantı Çapa Metni : İç bağlantı çapa metni başka bir alaka düzeyi sinyalidir, muhtemelen geri bağlantı çapa metinden farklı olarak tartılır.

100. Link Title Attribution : Bağlantı başlığı (bir bağın üzerine geldiğinizde çıkan metin) de zayıf ilgisel işaretler olarak kullanılır.

101. Yönlendiren Etki Alanının Ülke TLD’si: Ülkeye özgü en üst düzeyde alan uzantılarından bağlantılar (.de, .cn, .co.uk) edinmek, o ülkede daha iyi sıralamanıza yardımcı olabilir.

102. İçerikteki Bağlantı Yeri:  Bir içeriğin başındaki bağlantılar, içeriğin sonuna yerleştirilen bağlantılardan biraz daha ağır taşır.

103. Sayfadaki Bağlantı Yeri: Bir sayfada bir bağlantı göründüğü yer önemlidir. Genellikle, bir sayfanın içeriğine gömülü olan bağlantılar altbilgi veya kenar çubuğundaki bağlantılardan daha güçlüdür.

104. Etki Alanının Alakasını Bağlama: Benzer nişteki bir siteye ait bir bağlantı, tamamen ilgisiz bir siteyle olan bağlantıdan çok daha güçlüdür. İşte bu nedenle etkili herhangi bir SEO stratejisi bugün alakalı bağlantılar elde etmeye odaklanmaktadır .

105. Sayfa Düzeyiyle Alakalılık:   Tepelik Algoritması, sayfanın içeriğine yakından bağlı olan bir sayfadaki bağın, ilgisiz bir sayfadaki bir bağlantıya göre daha güçlü olduğunu belirtir.

Bağlantı Duygu civarında 106 Metin:  Google gelmiştir , tahmin sitenize olsun veya olmasın bir bağlantı olumsuz yorum bir öneri ya da bir parçasıdır. Çevrelerindeki olumlu düşüncelerle bağlantılar daha çok ağırlık taşır.

107. Başlıktaki Anahtar Kelime: Google, sayfanızdaki başlığındaki anahtar kelimeyi içeren sayfalardaki bağlantılara  (“Uzmanlara uzmanlarla bağlantı kuran” ekstra sevgiler).

108. Pozitif Bağlantı Hızı: Pozitif bağlantı hızı olan bir site genellikle bir SERP artışı alır.

109. Negatif Bağlantı Hızı: Olumsuz bağlantı hızı, popülerliği azaltmanın bir işareti olduğu için sıralamayı önemli ölçüde azaltabilir.

110. “Hub” sayfasından bağlantılar : Aaron Wall , belirli bir konuda en iyi kaynak (veya hub) olarak değerlendirilen sayfalardan bağlantılar almak için özel muamele yapıldığını iddia etmektedir.

111. Otorite Sitelerinden Bağlantı: Bir “otorite sitesi” olarak kabul edilen bir sitenin bağlantısı, muhtemelen, küçük bir mikronik sitenin bir bağlantısına kıyasla daha fazla meyve suları verir.

112. Vikipedi olarak bağlantılı Kaynak: Bağlar nofollow olmasına rağmen, birçoğu Wikipedia’dan bir bağlantı elde etmenin arama motorlarının gözünde biraz eklediğiniz güven ve yetki verdiğini düşünmektedir.

113. Eş Olaylar:  Geri bağların etrafında görünme eğiliminde olan kelimeler , Google’a sayfanın ne hakkında olduğunu söylemenize yardımcı olur .

114. Backlink Yaşı: Bir Google patentine göre eski bağlantıların, yeni indirilen geri bağlantılardan daha fazla sıralama gücü vardır.

115. Gerçek Sitelerle Splog’ların Bağlantıları:  Blog ağlarının çoğalması nedeniyle, Google muhtemelen sahte bloglardan “gerçek siteler” e gelen bağlantılara daha fazla ağırlık veriyor. İkisini birbirinden ayırmak için muhtemelen marka ve kullanıcı etkileşimi sinyalleri kullanıyorlar.

116. Doğal Bağlantı Profili: “Doğal” bağlantı profiline sahip bir site çok yüksek sıraya gelecek ve güncellemeler için daha dayanıklı olacaktır.

117. Karşılıklı Bağlantılar: Google’ın Bağlantı Şemaları sayfasında “Aşırı bağlantı değişimi” önlenebilecek bir bağlantı şeması olarak listelenir.

118. Kullanıcı Tarafından Yaratılan İçerik Bağlantıları: Google, gerçek site sahibi ile UGC arasında oluşturulan bağlantıları tanımlayabilir. Örneğin, en.blog.wordpress.com adresindeki resmi WordPress.com blogundaki bir bağlantının besttoasterreviews.wordpress.com’daki bir bağlantıdan çok farklı olduğunu biliyorlar.

119. 301’den gelen bağlantılar : 301 yönlendirmelerinden gelen bağlantılar, direkt bir bağlantıya kıyasla bir miktar meyve suyunu kaybedebilir. Bununla birlikte, Matt Cutts , 301’in doğrudan bir bağlantıya benzediğini söylüyor .

120. Schema.org Microformats: Mikro biçimi destekleyen  sayfalar, sayfaları olmadan üst sıralarda olabilir. Bu, doğrudan bir destek olabilir veya mikro biçimli sayfaların daha yüksek SERP TO’suna sahip olması gerçeği olabilir:

 

121. Listelenen DMOZ : Birçoğu, Google’ın DMOZ listelenen sitelere biraz daha güven duyduğuna inanıyorlar.

122. Bağlantı Noktası’nın TrustRank: Sitenin sizinle bağlantısının güvenilirliği, “TrustRank” ‘ın size ne kadarının devredileceğini belirler.

123. Sayfadaki Giden Bağlantıların Sayısı: PageRank sonludur. Yüzlerce OBL’ye sahip bir sayfada bir bağlantı, yalnızca birkaç OBL içeren bir sayfadan daha az PR geçer.

124. Forum Profil Bağlantıları : Endüstriyel düzeyde spam gönderdiği için Google, bağlantıları forum profillerinden önemli ölçüde düşürebilir.

125. İçerik Bağlama Kelime Sayısı:  1000 kelimelik bir yayındaki bir bağlantı, 25 kelimelik bir snippet içindeki bir bağdan daha değerlidir.

126. İçeriği Bağlama Kalitesi:  Zayıf yazılı veya eğrilmiş içerikten gelen bağlantılar, iyi yazılmış, multimedya geliştirilmiş içeriklerden gelen bağlantılar kadar değerli değildir.

127. SitWide Bağlantıları : Matt Cutts , site çapındaki bağlantıların tek bir bağlantı olarak sayılması için “sıkıştırılmış” olduğunu onaylamıştır.

Kullanıcı Etkileşimi

128. Bir Anahtar Kelime İçin Organik Tıklama Oranı : TO’da daha fazla tıklanan sayfalar, söz konusu anahtar kelime için bir SERP artışı sağlayabilir.

129. Tüm Anahtar Kelimeler için Organik TO : Bir sayfanın (veya sitenin) organik TO’su tüm anahtar kelimeler için, insan tabanlı, kullanıcı etkileşimi sinyali olabilir.

130. Hemen Çıkma Oranı: SEO’nun herkesi hemen çıkma oranını kabul etmiyor ancak Google’ın kullanıcılarını kalite test cihazı olarak kullanmanın bir yolu olabilir (insanların hızla sıçradığı sayfaların muhtemelen çok iyi olmadığı).

131. Doğrudan Trafik: Google’ın bir siteyi ziyaret edip etmediğini (ve ne sıklıkta) belirlemek için Google’ın Google Chrome’daki verileri kullandığını doğruladı. Çok sayıda doğrudan trafiğe sahip site, muhtemelen çok az trafik çeken sitelere göre daha yüksek kaliteye sahiptir.

132. Tekrar Trafik : Ziyaret sonrasında kullanıcıların bir sayfaya veya siteye geri dönüp dönmeyeceğini de görebilirler. Yinelenen ziyaretçilere sahip siteler Google’ın sıralamasında bir artış sağlayabilir.

133. Engellenen Siteler : Google, Chrome’da bu özelliği sonlandırdı. Bununla birlikte, Panda bu özelliği kaliteli bir sinyal olarak kullandı .

134. Krom imleri: Google biliyoruz Chrome tarayıcısı kullanıcı verileri toplar . Chrome’da yer imi koyulmuş sayfalar bir artışa neden olabilir.

135. Google Araç Çubuğu Verileri: Search Engine Watch’un Danny Goodwin, Google’ın araç çubuğu verilerini bir sıralama sinyali olarak kullandığını bildiriyor. Bununla birlikte, sayfa yükleme hızı ve zararlı yazılımların yanı sıra, araç çubuğundan hangi verilerin alındığı bilinmiyor.

136. Yorum Sayısı: Bir sürü yorum içeren sayfalar, kullanıcı etkileşimi ve kalitesinin bir işareti olabilir.

137. Bekleme Süresi: Google, “bekleme süresine” çok dikkat eder : bir Google aramasından geldiğinde insanların sayfanıza ne kadar zaman harcıyor. Buna bazen “uzun tıklamalarla kısa tıklamalar” da denir. İnsanlar sitenize çok fazla zaman harcarsa, bu kaliteli bir sinyal olarak kullanılabilir.

Özel Algoritma Kuralları

138. Sorgu Tazeliği Değerlendirebilir: Google yeni sayfalara belirli aramalar için güç katar .

139. Sorgu Çeşitliliği Hak Ediyor: Google, SERP’ye “Ted”, “WWF” veya “yakut” gibi belirsiz kelimeler için çeşitlilik katabilir.

140. Kullanıcı Tarama Geçmişi : Google’da oturum açarken sıkça ziyaret ettiğiniz siteler aramalarınız için bir SERP darbesi alır.

141. Kullanıcı Arama Geçmişi: Arama zinciri , daha sonraki aramalar için arama sonuçlarını etkiler . Örneğin, “incelemeler” araması yaparsanız “tost makineleri” ararsanız Google, tost makinesi inceleme sitelerini SERP’lerde daha yüksek gösterebilir.

142. Coğrafi Hedefleme: Google, yerel sunucu IP adresine ve ülkeye özgü alan adı uzantısına sahip siteleri tercih eder.

143. Güvenli Arama: Güvenli Arama özelliği açık olan kişiler için kelime veya yetişkinlere uygun içerikle yapılan arama sonuçları görünmez.

144. Google+ Çevreleri: Google, Google Plus Çevrelerinize eklediğiniz yazarlar ve siteler için daha yüksek sonuçlar gösterir

145. DMCA Şikayetleri: Google , DMCA şikayetleriyle sayfaları “indiriyor” .

146. Alan Çeşitliliği : Sözde ” Bigfoot Güncellemesi” sözde her bir SERP sayfasına daha fazla alan ekledi.

147. İşlem Arayışları : Google bazen, uçuş aramaları gibi alışverişle alakalı anahtar kelimeler için farklı sonuçlar görüntüler.

148. Yerel Aramalar: Google genellikle  Google+ Yerel sonuçlarını “normal” organik SERP’lerin üzerine yerleştirir.

 

149. Google Haberler Kutusu: Bazı anahtar kelimeler bir Google Haberler kutusunu tetikler:

150. Büyük Marka Tercihi: Vince Güncellemesinden sonra , Google büyük markalara bazı kısa aramalar için daha fazla destek sağladı.

151. Alışveriş Sonuçları : Google bazen Google Alışveriş sonuçlarını organik SERP’lerde görüntüler:

152. Resim Sonuçları: Google, organik listelerimizi, Google Görsel Arama’da yaygın olarak kullanılan aramalara ait görüntü sonuçları için direnir.

153. Paskalya Yumurta Sonuçları: Google’ın bir düzine kadar Paskalya Yumurtau sonuçları vardır . Örneğin, Google resim aramasında “Atari Koparma” kelimesini aradığınızda, arama sonuçları oynanabilir bir oyuna (!) Dönüşür. Bunun için Victor Pan’a bağırın .

154. Markaların Tek Site Sonuçları: Alan adı veya marka odaklı anahtar kelimeler aynı siteden birkaç sonuç getirir .

Sosyal İşaretler

155. Tweet Sayısı: Bağlantılar gibi, bir sayfanın sahip olduğu tweetler Google’daki sıralamasını etkileyebilir .

156. Twitter Kullanıcı Hesapları Yetkisi : Muhtemelen, bir ton takipçi (Justin Bieber gibi) ile yaşlı, otorite Twitter profillerinden gelen Tweet’lerin, yeni, düşük etkili hesaplardan gelen tweet’lerden daha fazla etkisi vardır.

157 Facebook Beğenilen Sayısı : Google , Facebook hesaplarının çoğunu göremese de , muhtemelen bir sayfanın Facebook’un zayıf sıralama sinyali olarak almasını sevdiğini düşünüyorlardır.

158. Facebook Payları: Facebook paylaşımları – çünkü bir geri bağlantıya daha çok benziyorlarFacebook’un beğenisine göre daha güçlü bir etkiye sahip olabilirler .

159. Facebook Kullanıcı Hesapları Yetkisi: Twitter’da olduğu gibi, popüler Facebook sayfalarından gelen Facebook paylaşımları ve beğenileri daha fazla ağırlık geçirebilir .

160. Pinterest Pins: Pinterest, çok sayıda kamuya açık veriler içeren, delicesine popüler bir sosyal medya hesabıdır. Muhtemelen Google’ın Pinterest Pins’i sosyal bir sinyal olarak gördüğü düşünülmektedir.

161. Sosyal Paylaşım Sitelerindeki Oylar: Google’ın başka bir sosyal sinyal türü olarak Reddit, Stumbleupon ve Digg gibi sitelerde paylaşımları kullanması mümkündür.

162. Google + 1’lerin sayısı: Her ne kadar Matt Cutts, sıralamalarda Google+ ‘nin ” doğrudan etkisinin ” olmadığını söyleyerek rekoru kırmış olsa da, kendi sosyal ağlarını yok sayacaklarına inanmak zor.

163. Google+ Kullanıcı Hesapları Yetkisi: Google’ın, yetkili hesaplardan gelen + 1’leri, birçok takipçisi olmayan hesaplardan daha fazla tartması mantıklıdır.

164. Bilinen Yazarlık : Şubat 2013’te Google CEO’su Eric Schmidt iddia etti:

“Arama sonuçlarında, doğrulanmış çevrimiçi profillere bağlı bilgiler, doğrulama olmaksızın içerikten daha yüksek sıralanacak ve böylece çoğu kullanıcı doğal olarak en üstteki (doğrulanmış) sonuçlara tıklamış olacak” dedi.

Google+ yazarlık programı olmasına rağmen kapatıldı , muhtemelen Google çevrimiçi etkili içerik yapımcılarının belirlemek (ve onlara sıralamasında bir destek vermek) için yazarlık çeşit kullanır var.

165. Sosyal Sinyal Algısı: Google muhtemelen içeriği ve bağlantıyı çevreleyen metni paylaşan hesaptan alaka düzeyi bilgilerini kullanır.

166. Site Düzeyi Sosyal Sinyalleri : Site çapındaki sosyal sinyaller, bir sitenin tüm yetkilerini artırabilir ve bu da, tüm sayfalarının arama görünürlüğünü artıracaktır.

Marka İşaretleri

167. Marka Adı Çapa Metni: Markalı çapa metni basit ama güçlü bir markadır.

168. Markalı Aramalar: Basit: marka araması yapan kişiler. İnsanlar sitenizde Google’da arama yaparsa (ör. “Backlinko twitter”, Backlinko + “sıralama faktörleri”), bir marka belirlerken Google bunu muhtemelen dikkate alır.

169. Site, Facebook Sayfası ve Sevdiklerini Bulmuştur: Markalar, çok sayıda sevdikleri Facebook sayfalarına sahip olma eğilimindedir.

170. Sitenin İzleyicilerle Twitter Profili: Birçok takipçisi olan Twitter profilleri popüler bir markayı işaretler.

171. Resmi Linkedin Şirket Sayfa: Çoğu gerçek işletme, şirketin Linkedin sayfalarına sahiptir.

172. Linkedin’de listelenen çalışanlar: Rand Fishkin, şirketiniz için çalıştıklarını söyleyen Linkedin profillerine sahip olmak bir marka sinyali olduğunu düşünüyor .

173. Sosyal Medya Hesaplarının Meşruiyeti: 10.000 takipçisi ve 2 yazıya sahip bir sosyal medya hesabı, muhtemelen çok fazla etkileşime sahip 10.000’den fazla takipçisi olan güçlü bir hesaptan çok farklı yorumlanmaktadır.

174. Haber Sitelerindeki Marka Önerileri: Gerçekten büyük markalar Google Haberler sitelerinde her zaman bahsettiler. Aslında bazı markaların ilk sayfasında kendi Google Haberler yayınları vardır:

175. Ortak Alıntılar : Markalar, bağlantı verilmeden bahsedilir. Google muhtemelen, köprülenmemiş marka bahislerine bir marka sinyali olarak bakmaktadır.

176. RSS Abone Sayısı: Google’ın popüler Feedburner RSS hizmetine sahip olduğuna göre RSS Abone verilerine popülerlik / marka sinyali olarak bakmaları mantıklıdır.

177. Tuğla ve Harç Konumuyla Google+ Yerel Listeleme : Gerçek işletmelerin ofisleri vardır. Google’ın, bir sitenin büyük bir marka olup olmadığını belirlemek için konum verileri için balıkları olması mümkündür.

178. Web Sitesi Vergi Ödeme Yapan İştir : Moz , Google’ın, bir sitenin vergi ödemeyen bir işletmeyle ilişkili olup olmadığına bakabileceğini bildirmektedir.

Yerinde WebSpam Faktörleri

179. Panda Cezası : Düşük kaliteli içeriğe sahip siteler (özellikle içerik çiftlikleri ) bir Panda cezası ile vurulduktan sonra aramada daha az görülür .

180. Kötü Mahallelerle Bağlantılar: “Kötü mahallelere” bağlantı – eczane veya maaş günü kredisi siteleri gibi – arama görünürlüğünüze zarar verebilir.

181. Yönlendirmeler: Gizli yönlendirme büyük bir hayır-hayır . Yakalanırsa, sadece cezalandırılmış değil indekslenmiş bir site elde edebilir.

182. Açılan veya Dikkat Çekici Reklamlar: Resmi Google Rater Yönergeleri Dokümanı , pop-up’ların ve rahatsız edici reklamların düşük kaliteli bir sitenin işareti olduğunu söylüyor.

183. Site Üzerinden Optimizasyon: Anahtar kelime doldurma, başlık etiketi doldurma, aşırı anahtar kelime dekorasyonu gibi sayfaüstü faktörleri içerir.

184 Sayfa Aşırı Optimizasyon: Pek çok kişi Panda – Penguin’in tek tek sayfaları hedeflemesinin tersine (ve o zaman bile sadece belirli anahtar kelimeler için) rapor ettiğini bildirmiştir.

185. Katlamanın Üzerindeki Reklamlar : ” Sayfa Düzeni Algoritması “, siteleri, reklamın bulunduğu katın üzerinde bir sürü reklamlarla (fazla içerik içermez) cezalandırır.

186. Bağlı Bağlantıyı Gizlemek: Üyelik bağlantılarını gizlemeye çalışırken çok uzaklaşmak (özellikle gizleme ile) bir ceza getirebilir.

187. Ortaklık Siteleri:  Google’ın bağlı kuruluşların en büyük hayranı olmadığı bir sır değildir . Ve birçoğu, bağlı kuruluş bağlantılarıyla paraya çevrilen sitelerin çok fazla incelenmekte olduğunu düşünüyor.

188. Otomatik Oluşturulan İçerik: Google , otomatik oluşturulan içeriğin büyük bir hayranı değildir . Sitenizin bilgisayar tarafından üretilen içeriği pompaladığından şüpheleniyorsanız bir ceza veya dizin ekinin çıkarılmasına neden olabilir.

189. Fazla PageRank Şekillendirmesi: PageRank’ın heykeliyle çok uzaklaşmak – tüm giden bağlantıları veya iç bağlantıları nofollowing yaparak – sistemin bir oyun işareti olabileceği.

190. IP Adresi Spam olarak işaretlendi: Sunucunuzun IP adresi spam olarak işaretlenmişse , bu sunucu üzerindeki tüm sitelere zarar verebilir .

191. Meta Tag Gizleme: Anahtar kelime doldurma meta etiketlerinde de olabilir. Google, algo oynamak için meta etiketlerinize anahtar kelimeler eklediğinizi düşünürse sitenize bir cezayla vurabilir.

Kapalı Sayfa Webspam Faktörleri

192. Bağlantıların Doğal Olmaması : Bir ani (ve doğal olmayan) bağlantı akışı, sahte bağlantıların kesinlikle yangın işaretidir.

193. Penguen Cezası: tarafından vuruldu Siteler tarihinde penguen anlamlı arayışında az görebilir.

194 Düşük Bağlantılı Bağlantıların Yüksek Olan% Link Profili: Siyah şapka SEO’ları tarafından yaygın olarak kullanılan kaynaklardan (blog yorumları ve forum profilleri gibi) bir sürü oyun sistemi belirtisi olabilir.

195. Etki Alanına İlişki Bağlama: MicroSiteMasters.com tarafından yapılan ünlü analiz, ilgisiz sitelerden doğal olarak yüksek miktarda bağlantı içeren sitelerin Penguin’e daha duyarlı olduğunu tespit etti.

196. Doğal Bağlantılar Uyarı: Google, binlerce “Google Web Yöneticisi Araçları algılanan doğal olmayan bağlantılar” mesajı gönderdi. Bu genellikle bir sıralama düşüşünden önce gelirken , zamanın% 100’ü geçmemektedir .

197. Aynı Sınıf C IP’den Bağlantılar: Aynı sunucudaki IP sitelerinden doğal olmayan bir bağlantı almak, blog ağı bağlantı kurmanın bir işareti olabilir.

198. “Poison” Çıpa Metni: Sitenize işaret eden metin (özellikle eczane anahtar kelimeleri) “zehir” çapa metinine sahip olmak spam veya saldırıya uğramış bir sitenin işareti olabilir. Her iki durumda da, sitenizin sıralamasını incitebilir.

199. Manuel Cezaya: Google’ın, halka açık Interflora fiyaskoda olduğu gibi manuel cezaları dağıttığı biliniyor .

200. Satış Linkleri: Satış linkleri kesinlikle PageRank araç çubuğunu etkileyebilir ve arama görünürlüğünüze zarar verebilir.

201. Google Sandbox: Ani bir bağlantı akışı sağlayan yeni siteler, bazen arama görünürlüğünü geçici olarak sınırlayan Google Sandbox’a yerleştirilir.

202. Google Dance: Google Dance, sıralamaları geçici olarak sarsabilir. Bir Google Patenti’ne göre , bu, bir sitenin algoritmayı oynamaya çalıştıklarını belirlemek için bir yol olabilir.

203. Reddetme Aracı: Reddetme Aracının kullanılması, olumsuz SEO’nun kurbanı olan siteler için elle veya algoritmik bir ceza kaldırabilir.

204. Tekrar Değerlendirme Talebi : Başarılı bir yeniden değerlendirme talebi cezayı kaldırabilir.

205. Geçici Bağlantı Şemaları: Google, görünüşte, spam olan bağlantıları yaratan ve hızlıca kaldıran insanlara yakalandı. Ayrıca geçici bir bağlantı şeması olarak da bilinir .

“Bu bilgileri Sitem için Nasıl Kullanabilirim?”

Bu yazıdan sitenize en önemli bilgileri hızla uygulamak için kullanabileceğiniz ücretsiz bir adım adım kontrol listesi hazırladım.

Kontrol listesi, bu listedeki en önemli 10 sıralama faktörünü içeriyor …

… ve daha yüksek sıralamalar ve daha fazla trafik elde etmek için kullanabileceğiniz süper hızlı stratejiler.