Android telefonlar, mobil pazarın büyük bir kısmını kaplıyor, Ülkemizde de en çok kullanılan telefonlardan.

Eğer cihazınızı yeni aldıysanız, Android dünyasında yeniyseniz, bu uygulama rehberine göz atmanızı tavsiye ederim.

Uygulamaların bir kısmının ücretli olduğunu göreceksiniz, Ücretli uygulamaları ücretsiz indirmek için şu makalemize göz atın.

 

 

1- abby text grabber

Abby Text Grabber ile telefonunuzu Tarayıcıya dönüştürebilirsiniz.
Türkçe dil desteği sayesinde, Türkçe yazılan metinleri tanıyor.
NASIL KULLANILIR?

-Öğrencisiniz, ödeviniz var, kitapta olan metni worde atmanız gerekiyor. hemen kitap sayfasının resmini çekip, metne çevirin, kopyalayıp Worde atın..

-Çince vb uygulamalarınız var, ne dediğini bilmiyorsunuz. hemen ekran resmini alın (samsungda güç tuşu, ana ekran tuşuna aynı anda basılı tutun) görüntüyü metne çevirin, sonra da Türkçe’ye çevirin. Ben böyle çok kullandım, ve bayağı işe yarıyor 🙂

UYGULAMAYI İNDİRMEK İÇİN BURAYI TIKLAYINIZ.

abbyytg

 

2-MYSCRIPT CALCULATOR

Bu uygulama sayesinde tuş kullanmadan ekrana yazarak en karmaşık matematik işlemlerini bile yapabiliyorsunuz. Uygulama ücretsiz, fakat 100 TL olsaydı bile değerdi. Bence Play Store’un en iyilerinden..

UYGULAMAYI İNDİRMEK İÇİN BURAYI TIKLAYINIZ.

myscript

 

3- DOSYA YÖNETİCİLERİ

Dosyalarınızı düzenlemek için kullanabileceğiniz uygulama PLAY STORE’da çok fazla. Gerçi Android KitKat ile birlikte bunlar etkisiz hale geldi, dosya değiştirme yetkisi sadece orjinal dosya düzenleyicilerde kaldı fakat Android’in eski sürümlerini kullanıyorsanız bu uygulamalar işinize yarayacaktır.  Fakat gene de Es File E.‘da yer alan ”uygulama yöneticisi” bayağı işinize yarayabilir. Bu sayede bütün uygulamalarınızın yedeğini alabilir, uygulamaların apk dosyasına erişebilirsiniz.

-ES FILE EXPLORER

– FILE EXPERT

– X-PLORE

 

4- Beautiful Icon Styler Trial

Telefonunuzun orjinal launcher’ını kullanıyorsanız, fakat uygulama simgelerini beğenmiyorsanız beautiful icon styler tam size göre.  Uygulama aşağıdaki Launcher’lar ile uyumlu. Uygulamayı 2 kişiyle paylaşırsanız tam sürümü hediye ediliyor. Uygulamayı indirdikten sonra icon pack, yani uygulama simgelerini indirmelisiniz.Bunu ister uygula içerisindeki ‘ÜCRETSİZ SİMGE PAKETLERİ’ sekmesinden, isterseniz google play’den indirebilirsiniz.

* Stock Android Launcher
* Google Now Launcher
* Samsung Home (TouchWiz)
* Motorola Homescreen
* LG Homescreen

UYGULAMAYI İNDİRMEK İÇİN BURAYI TIKLAYINIZ.

Beautiful Icon Styler Trial

5- Fast File Transfer

Belki sizin de başınıza gelmiştir; ya bir oyun ya da bi dosyanın boyutu çok büyük ve bluetooth ile göndermeye çalışıyorsunuz. Saatlerinizi alacaktır. Fakat bu uygulama sayesinde çok büyük boyutlu dosyaları saniyeler içerisinde gönderebilirsiniz. Uygulama çoğu tabletler ile de uyumlu.

Fast File Transfer Bluetooth kullanmadığı için dosyalarınızı, iPhone, iPad ile de paylaşabilirsiniz.

UYGULAMANIN NASIL KULLANILDIĞINI GÖRMEK İÇİN BU YAZIMIZA GÖZ ATINIZ.

DEVAMI GELECEK. SİZ DE YAZILRINIZIN VEY AUYGULAMA İNCELEMELERİNİZİN SİTEDE YER ALMASINI İSTİYORSANIZ BİZE ULAŞIN.