Twitter, çoğu kişi tarafından eleştirilen 140 karakter sorununu sonunda çözmeye çalışıyor. 280 karakterle atılan twitlerin resimleri de sızdırıldı. Bunun bir sebebi olarak da başka dillerde 140 karakter ile çok uzun şeyler yazılabilirken, bazı dillerde çok kısa şeyler yazılabiliyor olmasını gösteriyorlar.

İşte twitter blogda yer alan o açıklama;

Düşüncelerinizi ifade etmek için daha fazla karakter

Dünyanın dört bir yanındaki herkesin kendilerini kolayca Twitter’da ifade etmelerini istiyoruz, bu nedenle yeni bir şey yapıyoruz: sıkıştırmanın etkilenmiş dillerinde 280 karakterden daha uzun bir sınırı deneyeceğiz (Japonca, Çince, ve Korece).

Şu anda sadece küçük bir grup için mevcut olsa da, bunu denemekten neden heyecan duyduğumuz hakkında şeffaf olmak istiyoruz. Bulgularımızdan bazıları:

Japonca gönderilen küçük bir Tweet yüzdesinin 140 karakter (sadece% 0,4) bulduğunu görüyoruz. Fakat İngilizce olarak, çok daha yüksek bir Tweet yüzdesi 140 karakter içeriyor (% 9). Çoğu İngilizce Tweet’in 34 olduğu halde, çoğu Japonca Tweeti 15 karakterdedir. Araştırmamız, karakter sınırlamasının İngilizcemizi Tweeting yapan kişilerin hayal kırıklığı yaratmasının önemli bir nedenidir ancak Japonca’daki Tweeting’ler için geçerli değildir. Ayrıca, tüm pazarlarda, insanların düşüncelerini 140 karaktere sıkıştırmak zorunda kalmadığı ve aslında bir kısmının boşuna olması gerektiği zaman, daha fazla insanın Tweeting olduğunu görüyoruz – bu harika!

Verilerimiz ve bu değişikliğin olumlu etkileri konusunda kendimizi güvende hissedersek de, herkesle buluşmaya karar vermeden önce küçük bir grupla denemek istiyoruz. En önemlisi, bunun topluluğumuz için geçerli olmasıdır – biz yol boyunca veri toplayıp geri bildirim topluyor olacağız. Karakter sınırlamasına daha az sayıda Tweeti çalıştırmayı umuyoruz. Bu, herkesin Tweet yapmasını kolaylaştıracaktır.

Twitter kısalık ile ilgilidir. Neler olup bittiğini görmek için onu harika bir yol haline getiren şey budur. Tweetler, önemli olan bilgi veya düşüncelerle noktaya geliyor. Bu asla değişmeyecek bir şey.
Çoğunuzun yıllardır Tweeting’lediğinizi anlıyoruz, 140 karakterlik bir duygusal bağlılık olabilir – biz de bunu hissettik. Ancak bunu denedik, yapacaklarının gücünü gördük ve bu yeni, hala kısaca kısıtlamaya aşık olduk. Bunu bugün paylaşmaktan dolayı heyecanlıyız ve sizi gördüğümüz ve gelecek olanla ilgili olarak haberdar edeceğiz.