Bazen Twitter hesabındaki tüm twitleri silmemiz gerekebiliyor. Bunun için çok farklı web siteleri de mevcut fakat benim kullandığım ve şimdilik o alanda en iyisi olarak gördüğüm http://twitwipe.com/ .

Ayrıca twitter hesabınızdaki tüm favları (laykları) da tamamıyla silebilirsiniz. Twitwipe bunu da yaptığını söylüyor fakat tam test edemedim. Bunun için benim kullandığım websitesi ise

http://favcleaner.com/

Her iki siteyi kullanmak için de uygulama yetkilendirmeniz gerekiyor, bunun için önceden twitter şifrenizi değiştirmenizi öneririm, çünkü bir uygulamayı yetkilendirdiğinizde, ayarlardan kaldırsanız bile şifreniz aynı olduğu için sizin hesabınızdan twit gönderme yetkisi kalıyor gibi.

Ayrıca twitter hesabınızın arşivinin en baştan bir yedeğini oluşturmanız en iyisi. Böylelikle twitlerinizi silseniz bile, bir csv dosyasında eski twitlerinizi görebilirsiniz. Twitter ayrıca görsel açıdan çok mükemmel bir HTML dosyası ile bu eski twitleri görüntülemenizi de sağlıyor. Ben sonradan yedek almadığım için bayağı pişman oldum. Yedekleme hakkında bilgi için Twitter ayarlarına gidin. En altlarda bulunan Arşivini iste’ye tıklayıp, hazır olduğunda gelen mailden indirin. Bence bu işlem, mutlaka yapmanız gerekenler listesinde olmalı.