Türkiye dışındaki diğer ülkelerde yaşayan biri Twitter aracılığıyla tehdide, şantaja yada hakarete uğramışsa ve mahkemeye başvurmuşsa mahkeme, Twitter yönetiminden bu şahısların kimliğiyle ilgili bilgi ister ve Twitter yönetimi de gerekli bilgiyi verir.

Lakin ne yazık ki Twitter yönetimi bu hakkı Türkiye’ye tanımıyor. Twitter yönetimi Türkiye’deki mahkemelere hiçbir şekilde bilgi vermiyor ve işlenen suça ortak oluyor. Türkiye’nin defalarca yaptığı uyarıya rağmen Twitter yönetimi bu tutumunu değiştirmedi. Twitter’ı kullanan herkes çok iyi bilir ki twitter da küfürler, tehditler, şantajlar havada uçuşuyor.

Bunun tek sebebi bunları yapanlara herhangi bir ceza verilemiyor olmasıdır. Bunun neticesinde T.C. hükümetinin Twitterın fişini çekmekten başka bir çaresi kalmadı.
Ayrıca bu bize şunu net olarak gösteriyor ki: Twitter Türkiye’yi hedef alan bazı derin odaklarla ilişki içinde.
Madem öyle işte böyle!


Ülkemizin değerli Kadın Yaşam Koçu-Kişisel Gelişim Uzmanı-Yazar Sevda Türküsev’in Twitterle yaşadığı gayr-i ahlaki mağduriyet..

TWİTTER ERİŞİMİ ENGELLENDİ… AMA…

Evet, beklenen oldu ve Twitter erişime engellendi. Kimseye hakaret etmediğim halde bana, anneme, ölmüş ablama en ağır en aşağılık hakaretleri yapanlara Twitter merkezi hiç bir müdahale etmediği gibi hesap bilgilerini vermiyordu.
Şu an 18 tane açmış olduğum hakaret davası var ve kullanıcı adını twitter vermiyor. Ve sonra ben ve başkaları yediğimiz küfürlerle atılan iftiralarla kalıyoruz.
Ve bu boşluktan dolayı da bazıları hadlerini fazlasıyla aşmıştı…
Twitter’ın kapanmasını istemiyorum ama tarafıma hakaret edilmesini de istemiyorum.
ABD kendi halkının özgürlükleri için her türlü şeyi yaparken bizim özgürlüklerimiz ve kişisel haklarımız içinde gerekeni yapmalı…
Twitter, Youtube vs… Bunların Türkiye ofislerini açıp kullanıcıların haklarını güvence altına almalı…
Size Twitterdan tarafıma yapılmış sadece bir hakareti utanarak ama İBRET OLSUN diye yayınlıyorum… Ve bu en basit küfür diyebilirim, diğerlerini görseniz ağzınız açık kalır… İfade verdiğim polis memurları bile yazarken utanıyorlar, o derece ağır anlayın artık.

Benim ailem evladım izzeti nefsim yok mu?
Twitterin keyfi için bunları görmek zorunda mıyız…

Bazı art niyetliler de “nasılsa bir cezası yok” ağızlarını geleni söyleyip iftira atabiliyorlar…

Bu erişimin geçici bir süre engellendiğini düşünüyorum. En azından Twitter merkez insanların hakları için bilgi vermeyi ve kanunen gerekliliği yapacak seviyeye gelmeli…

Umarım bu erişim engeli fazla uzun sürmez…

-Sevda Türküsev- 21.03.2014